Mobil Uygulamalar
Mobil Uygulamalar

Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti

Günümüzde neredeyse herkes akıllı mobil cihazlar kullanmaktadır ve birçok işlemi artık mobil uygulamalar üzerinden yapmaktadır. Mobil uygulamalar; birçok işlemi kısa süre içerisinde bulunduğunuz yerden gerçekleştirme imkanı sunar. 

Bu sebeplerden dolayı işletmeler mobil uygulama geliştirilmesine sıcak bakmaktadır. Mobil uygulamalar sayesinde işletmeler ürün ve hizmetlerini ön plana çıkararak çok daha etkili bir sonuç elde etmektedir. Biz Tulpar Yazılım olarak bu konuda sizler için en uygun olan hizmeti kısa sürede sağlıyoruz. 

Sosyal medya ve dijital ortamın gelişme göstermesi ile birlikte çok daha yaygın mobil uygulamalar ortaya çıkmaktadır. Platformların en başarılı sonuçlar elde etmesi adına uzman kişilerden destek almak son derece önemli konular arasında yer alır. Uzman çalışanlarımız sayesinde mobil uygulamanızın geliştirilmesi ve desteği ile işletmenizi bir adım öne çıkararak hedeflerinize ulaşmayı mümkün hale getiririz.

Mobil Uygulama Geliştiricisini Nasıl Tanımlarız?

Mobil uygulama geliştirilmesi hizmetini sağlayan yazılımcılara mobil uygulama geliştiricisi adı verilir. Mobil uygulamalar telefon ve sistemlere bağlı olarak kendi içerisinde değişiklik gösterir. Genel olarak günümüzde android ve ios işletim sistemlerine özel mobil uygulamalar geliştirilmektedir. Mobil geliştiriciler bu işletim sistemlerine özel geliştirme dillerini ve teknolojilerini öğrenmektedir. 

Oyun, sağlık, iş verimliliği ve çeşitli kişisel gelişim uygulamaları için geliştirici hizmetler ön plana çıkar. Geliştirilen uygulama çeşitleri ile çok daha etkili bir sonuç elde etmeniz mümkün hale gelir. Özellikle son yıllarda bu konuda uzman kadromuz tarafından verilen hizmetlerimiz sayesinde en başarılı sonucu elde etme imkanı sunulur. Mobil uygulama çeşitlerini en etkili şekilde ortaya koymak adına bizden yardım alabilirsiniz.

Mobil Uygulama Geliştiricisi Neler Yapar?

Mobil uygulama geliştiricileri ios ve android işletim sistemlerine uygun mobil uygulamalar geliştirirler. Mobil uygulamaya başlarken native, hybrid ve cross platform framework geliştirme seçenekleri arasında tercih ederler. Biz Tulpar Yazılım olarak react native (cross platform framework) veya native geliştirme seçeneklerini tercih etmekteyiz.

Mobil uygulama geliştiricilerinin ilgilendiği konulardan birkaçı aşağıdaki gibidir;

  • Hedef doğrultusunda mobil uygulama tasarlar ve bu tasarımların yazılımları ile ilgilenir.
  • Az maliyet ve yüksek verimlilik adına etkili çalışmalar ortaya koyar.
  • Uygulamaların belirli aralıklar ile kontrol sistemlerini sağlar.
  • Teknolojik ve dijital dünya ile ilgili gelişmeleri çok yakından takip eder.
  • Verileri en doğru şekilde yansıtmak için çalışmalar sağlar.

Mobil Uygulama Geliştiricisi Olmak İçin Neler Gerekir?

Mobil uygulama geliştirme hizmeti verebilmek için belirli bir eğitim kariyerinin bulunması ve/veya konusunda uzman bir kadro ile alaylı yetişmek gerekir. 4 yıllık eğitim veren bilgisayar ya da yazılım mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmak ve/veya mobil dünyasına alaylı bir şekilde hakim olmak bu konuda etkili hizmet vermeye yardımcı olur. 

Bu kişiler konu ile ilgili çok daha bilgili oldukları için mobil uygulama geliştirme süreçlerinin en doğru şekilde ilerlemesine yardımcı olarak müşterilerini hedefe ulaştırabilirler.

Mobil Uygulama Geliştiricisi Olmak İçin Hangi Yazılım Dillerini Bilmek Gerekir?

Programlama dili konusunda uzmanlık yapmayan kişilerin mobil uygulama geliştirme hizmeti verme durumu söz konusu değildir. Bu sebeple de en az bir tane programlama dili konusunda uzmanlık yapmış olması gerekir. 

Uzman kadromuzda bu konuda uzmanlık yapmış olan ve programlama dilinin en az bir tanesine hakim olan kişiler bulunmaktadır. Java, C#, Objective-C ve Javascript program dillerine hakim olan uzman çalışanlarımız sayesinde mobil uygulamanızı en kısa sürede geliştirip hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyoruz. 

Native Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti

Mobil uygulamaların en performanslı ve etkili geliştirme şekli native olmaktadır. Ancak native uygulama geliştirme yöntemi maliyetleri arttıracağından dolayı projeye uygun geliştirme hizmeti verilmelidir. Bizler müşterilerimizin projelerini en doğru şekilde analiz ederek uygun hizmeti vermekteyiz. 

Mobil uygulama geliştirilirken android ve ios platformlarına ayrı ayrı kodlama yapıldığı için hizmet içerisinde birçok geliştirici yer alır ve bu şekilde etkili bir sonuç ortaya çıkar.  Android için Java ve Kotlin, ios için Objective-C ve Swift tercih etmekteyiz.

Hybrid Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti

Mobil uygulama geliştirme hizmetleri arasında en yaygın ve maliyeti en uygun teknoloji hybrid geliştirme hizmetidir. Ionic Framework hybrid teknolojiler arasında en çok karşılaşılan alt yapılardan birisidir. Ionic Framework ile website yapar gibi html, css ve javascript kodları ile geliştirme yapabilmekteyiz. Bu sayede web teknolojilerine hakim bütün geliştirme uzmanları mobil uygulama geliştirebilmektedir.

Hybrid mobil uygulama geliştirme hizmeti sonucunda android ve ios platformlarına özel çıktılar alınarak market hesaplarında yayımlama yapılabilmektedir.

Bu konudaki uzman ekibimiz ile sizlere profesyonel hybrid mobil uygulama geliştirme hizmeti ve market (app store ve google play) yönetimi sunuyoruz. Sizin de mobil uygulamaya ihtiyacınız var ise hemen iletişime geçin.

Cross Platform Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti

“Cross platform nedir?” sorusunun cevabı kısaca; birden fazla mobil altyapı programını oluşturma ve geliştirme özelliğinde olan geliştirme türüdür. 

Günümüzün hızlı dünyasında, mobil uygulama pazarı büyük bir hızla büyümektedir. Sonuç olarak, mobil pazarlama daha rekabetçi hale gelmiştir. Bu yüzden mobil uygulama geliştirme hizmeti için izlenen yaklaşım konusunda çok titiz olmanız gerekir. Başarılı bir mobil uygulama oluşturmak için uygulama geliştirmeye sistematik bir yaklaşım izlemeniz gerekir.

Mobil uygulamayı oluşturmak için 10 temel adım aşağıdadır:

1. Hedeflerinizi Tanımlayın.

2. Uygulamanızın İşlevselliğini ve Özelliklerini Belirleyin.

3. Rakiplerinizi Araştırın.

4. Prototip Oluşturun ve Case Study Durumlarınızı Kullanın.

5. Prototiplerinizi Test Edin.

6. Süreçleri Gözden Geçirin ve Test Edin.

7. Bir Geliştirme Yolu Seçin.

8. Mobil Uygulamanızı Geliştirin.

9. Mobil Uygulamanızı Test Edin.

10. Mobil Uygulamanızı Yayınlayın.

 Geliştirilen mobil uygulama işinize birçok katkıda bulunabilir. Bunlardan bazıları ise:

· Satışlarınızı arttırır veya yeni bir gelir akışı sunarak gelirinizi arttırır,

· Hedef kitleniz için bir kaynak sağlayarak etkileşim oluşturur,

· İşletmeniz için kurumsal bir kimlik geliştirir,

· Marka bilinirliğinizi artırır ve mobil pazarlama stratejinizi geliştirir.

Cross Platform'un Kullanım Alanları Nelerdir?

Mobil uygulamaların hemen hemen hepsinde bu yöntem tercih edilebilir. En kısa sürede en etkili geliştirme düzeyine ulaşmak isteyen işletme ve bireyler için son derece etkin bir sonuç çıkarır. Cross platform; işletim sisteminin tüm özelliklerini kullanabildiği için native uygulamalarda yapılan tüm işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlar. 

Cross platform geliştirme hizmeti; oyun, sağlık, eğitim, spor, sosyal medya, arkadaşlık, sohbet ve işletmeye özel diğer pek çok mobil uygulamanın hem alt yapı hem de geliştirilmesi ile ilgili konularında ilk sırada yer alır. Birden fazla işletim sistemini tek kod ile çalıştırma prensibine sahiptir. Mobil işletim sistemleri arasında en işlek ve en etkili olan sistemlerden olmasından dolayı ön plana çıkar.

React Native Nedir? React Native ile Cross Platform Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

React Native'in ne olduğuna geçmeden önce React'ın ne olduğuna bakmamızda fayda var. React, kullanıcı arayüzleri (ui) geliştirmeye yarayan açık kaynak kodlu javascript kütüphanesidir. Bileşen (component) dediğimiz küçük ve izole parçalar sayesinde karmaşık arayüz birimlerini oluşturmanıza olanak tanır. 

"Learn Once, Write Anywhere" bir kez öğrenin, her yere yazın sloganı ile Facebook tarafından oluşturulan ve 2015 Mart ayında GitHub'da paylaşılıp kullanıma sunulan React Native, Javascript kütüphanesi olan React'ı kullanarak Android ve iOS cihazlarda mobil uygulama oluşturmayı sağlayan bir yazılım çerçevesidir.

Mobil uygulama geliştirme dünyasının olmazsa olmaz sistemlerinden birisidir. Yüksek performanslı kurumsal ya da bireysel mobil uygulamaya sahip olmak isteyen herkes react native teknolojisini kullanabilir. Bu uygulama hibrit bir framework türü olarak gösterilmektedir. Ancak içinde yer alan özellikler hibrit teknolojisinin çok üzerindedir. Her sektörden farklı ihtiyaçlara yönelik mobil uygulamalarda kolaylıkla kullanılabilecek bir sistemdir.

Bizler bu hizmeti size özel mobil uygulama geliştiricilerimiz ile sizlere en kısa sürede ve en kolay şekilde aktarıyoruz. Bu konudaki uzman ekibimiz ile sizlere profesyonel cross platform mobil uygulama geliştirme hizmeti ve market (app store ve google play) yönetimi sunuyoruz. Sizin de mobil uygulamaya ihtiyacınız var ise hemen iletişime geçin.

Görüşme yapmak ister misiniz?

İşletmenizin en kritik sorunları ve fırsatları konusunda yardımcı oluyoruz. Birlikte kalıcı değişim ve sonuçlar almaya ne dersiniz?