Web Uygulamaları
Web Uygulamaları

Web Uygulama Geliştirme Hizmeti

Günümüzde teknoloji çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak web uygulamalarının gelişimi çok daha önemli hale gelmiştir. Web uygulamaları sayesinde işletmeler kendi bünyesindeki iş süreçlerini takip edebilir ve buna bağlı birçok işlemi ihtiyaç dahilinde yapabilir. İşletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak adına yapılacak olan uygulamaların geliştirilmesi için alanında uzman personele ihtiyaç duyulur.

Web Tabanlı Uygulama Geliştirme

İşletmeler günümüzde müşterilerini etkilemek ve hedeflediği amaca ulaşabilmek için web sitesi ve uygulamalarına daha fazla önem veriyor. Çünkü bu alanda yaşanan gelişmeler sayesinde işletmeler çok daha kolay bir şekilde ürünlerini müşterileri ile buluşturabiliyor. Bundan dolayı web tabanlı uygulama geliştirme işlemleri çok daha ilgi çekici konular arasına girmeyi başarabilmiştir.

Web uygulaması geliştirme aşamalarının uzman kadro tarafından analiz edilerek geliştirilmesi gerekir. Uzman kadro yerine tecrübesi olmayan bireylerin verdiği hizmetler işletmelere avantaj yerine dezavantaj getirmektedir.

Web tabanlı uygulama geliştirme aşamaları herkes için aynı konulardan oluşmaz. İşletmenin dahil olduğu sektöre, beklentilerine ve kısa-orta vade hedeflerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Web Uygulaması Geliştirme Adımları

Web uygulaması geliştirirken birtakım basamakların başarıyla tamamlanması gerekir. Bu basamaklardan bir veya birkaçında oluşacak bir sorun sürecin tamamına zarar verebilmektedir. Web uygulaması geliştirirken ilk olarak çözülecek sorunun veya ihtiyacın keşfedilmesi gerekir. Sorun veya ihtiyaçların belirlenmeden uygulamaya geçmemek önemlidir.

İhtiyaçların keşfinden sonra belli bir analiz süreci ile strateji geliştirilmelidir. Analiz sürecinde geliştirilen iş strateji ile web uygulamasının prototip hale getirilmesi sağlanır. Prototip hale gelen web uygulaması üzerinden doğrulama yapmak gerekmektedir. Doğrulama yaptıktan sonra web uygulamasını geliştirmek için uygun araçların tercih edilmesi gerekir. Bizler geliştirme aşamasına geçmeden önce işletmelerin ihtiyaçlarına uygun teknolojileri seçeriz. Seçtiğimiz teknolojiler ile geliştirme aşamasına geçerek bu süreci en uygun şekilde yönetiriz..

Geliştirme sürecinde front end ve back end ekiplerimiz birlikte çalışarak web uygulamasının hızlı ve etkin bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Test sürecinde ise, ekibimiz unit test ve kullanıcı kabul testlerini uygulayarak geliştirilen web uygulamasının sağlıklı ve performanslı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Web Uygulaması Geliştirmesi Yaparken Kullandığımız Teknolojiler

Web uygulamalarını geliştirirken birtakım yazılım dili ve teknolojilerden yararlanmaktayız. Bu yazılımlar, web uygulamasının daha nitelikli hale gelmesini sağlamaktadır. 

Web uygulamasını geliştirirken frontend kodlaması için kullandığımız yazılım dili Javascript’dir. Javascript; etkileşimli web uygulamaları oluşturmak için kullanılan programlama dilidir. Javascript dili içerisinde en çok tercih ettiğimiz teknoloji ise React.js’tir. React; kullanıcı arayüzü oluşturmaya yarayan açık kaynak kodlu bir javascript kütüphanesidir. Facebook önderliğinde bir geliştirici grubu tarafından geliştirilmekte olan React, Model-View-Controller prensibine uygun olarak oluşturulmuştur.

Hızlı, güvenilir ve platformlar arası geçişi kaliteli olan bir uygulama geliştirmek için backend kodlamasında C# dilini ve Asp.Net Core framework altyapısını kullanmaktayız. Bazı projelerimiz için Node.js ile de geliştirmeler yapmaktayız. Veritabanı seçimini ise projeye uygun yaptığımız için birçok veritabanı ile çalışmalarımız olmuştur. Kullandığımız veritabanları arasında MsSQL, MySQL, PostgreSQL ve MongoDB bulunmaktadır. 

Web Uygulaması Geliştirme Sürecinde Nelere Dikkat Edilir?

Web uygulaması geliştirme çalışmaları sürecinde çok fazla hata yapılmaktadır. Bu alanda başarılı olabilmek için birtakım detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Bu detaylar sayesinde web uygulaması geliştirme sürecinde yaşanacak olası problemlerin önüne geçilebilir. Web uygulaması geliştirirken dikkat edilmesi gereken detaylar ise genel anlamda şunlardır;

  • Hedef kitlenin beklentilerini içeren pazar araştırması yapılmalıdır.
  • Geliştirilecek uygulamanın tüm yönleri detaylı olarak incelenmelidir.
  • Uygulamayı geliştirirken birçok farklı fikir göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Uygulamayı geliştirirken birçok farklı test yöntemi kullanılmalıdır.
  • Bu süreçlere gereken önemi veren işletmeler pazarlama hedeflerine kısa süre içerisinde ulaşabilmektedir.

 

Web Uygulaması Geliştirme Hizmeti Neleri Kapsar?

Web uygulaması geliştirme süreci standart değildir. Standart olmadığı için de herkesin ihtiyaç ve beklentisi göz önünde bulundurularak gerekli olan analiz süreci yazılım geliştirmesinin bir parçası olarak hizmet verilmektedir.

Web uygulamasının yazılım ve performans testlerinin yapılması önem arz etmektedir. Bu yüzden kullanıcı testlerine geçmeden önce bu testleri uygulayarak uygulamanın sağlıklı bir şekilde kullanıcı testlerine açılması sağlanmaktadır.

Geliştirilen uygulamanın daha başarılı sonuçlar verebilmesi için uygulamanın esaslarına hakim olmak önemlidir. Bu kapsamda kullanıcılara uygulama kullanıcı eğitimleri verilmektedir. Bu sayede kullanıcılar geliştirilen uygulamanın detaylarına erişme şansı yakalamaktadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sizler için en son teknolojileri takip ederek alt yapımızı güçlendiriyoruz. Farklı bakış açılarıyla sizlere en iyi çözümü üretmeye çalışıyoruz. Ürettiğimiz çözümleri sizlere sunmadan önce birçok test aşamasından başarılı bir şekilde geçiriyor ve etkinliğini ölçerek güvenilirliğini sağlamış oluyoruz. 

Her zaman en iyisini hedefleyerek çıktığımız bu yolda sürekli yeni teknolojileri takip ederek en iyi işlere imza attık. Şu anda aktif olarak Microsoft tarafından geliştirilen ve dünyaca kabul görmüş açık kaynak teknolojileri kullanmaktayız. Tasarım trendlerini de takip ederek en iyi tasarımları müşterilerimize sunmaktayız.

Web Uygulamaları Geliştirme Hizmeti Önemli Midir?

Web uygulamaları geliştirme hizmeti son dönemin en önemli konularından biri haline gelmiştir. Bu alanın oldukça önemli olarak kabul edilmesinin nedeni ise gelişen rekabet ortamı ve işletmelerin teknolojiye ayak uydurmak istemesidir. 

Gelişen bu rekabet ortamından dolayı web uygulamaları işletmeler için vazgeçilmez hale gelmiştir. İşletmeler iş süreçlerini sağlıklı yürütebilmesi için uygulamalarını ön plana çıkarması önemlidir. Bu amaç doğrultusunda Tulpar Yazılım, web uygulamaları geliştirme hizmeti ile işletmelerin sektördeki hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor.

Web Uygulamaları Geliştirme Hizmetinin Avantajları

Web uygulamaları geliştirme hizmeti alanlar birçok farklı avantajdan yararlanma şansı elde eder. Bu avantajlarından dolayı pek çok işletme ve kurum bu alana yönelmeyi tercih ediyor. Bu alandaki en önemli avantaj işletmelerin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olmasıdır. Bu hizmet sayesinde işletmeler rakiplerini geride bırakarak daha fazla kazanç elde edebiliyor.

Web uygulamaları geliştirme hizmetinin bir diğer avantajı ise işletmelerin iş yükünü azaltmasıdır. İşletmeler bu hizmet ile beraber iş yükünü hafifletebileceği için diğer alanlara daha fazla yönelme imkanı bulabiliyor. İş yükünü hafifletebilen işletmeler ise daha rahat bir şekilde büyüyor. Yani bu hizmet dolaylı yoldan işletmelerin büyümesine yardımcı olur.

Web Uygulamaları Geliştirme Hizmetini Kim Verir?

Web uygulamalarının gelişmesine yardımcı olan hizmeti “web geliştiricisi’’ olarak adlandırılan kişiler verir. Bu kişiler web alanına hakimdir. Web alanına hakim oldukları için de her türlü uygulamanın geliştirilmesine yardımcı olabilirler. Ancak işletmelerin herhangi bir web geliştiricisinden ziyade alanında uzman olan yazılım şirketinden hizmet alması önemlidir. Aksi halde alınan hizmetin başarısı istenen seviyede olmayabilir.

Web uygulamaları geliştirme hizmetini verecek kişinin Html, Css ve Javascript gibi front-end, Asp.Net, Php, Node.js gibi back-end web teknolojilerini iyi bilmesi önemlidir. Bu teknolojileri iyi bilen kişiler mesleki anlamda çok daha doğru şekilde hizmet verebiliyor.

Web uygulaması geliştirme hizmeti veren şirketler hizmet vermeden önce iş analisti ile detaylı analiz yapar. Bu analiz sayesinde web uygulama geliştiricileri başarılı bir şekilde sistem kurgusunu tamamlar.

Hangi İşletmeler Bu Hizmetten Yararlanmalıdır?

Web uygulamaları geliştirme hizmeti tek bir sektöre ya da tek bir alana ait değildir. Teknolojik altyapı ile çalışmak isteyen tüm işletmeler bu alana yönelebilir. Özellikle işletmelerini uluslararası seviyeye çıkarmak isteyen yönetici veya işletme sahipleri bu hizmetten yararlanmalıdır. Günümüzde adından sıklıkla söz ettiren pek çok şirket bu hizmetten yararlanmıştır.

İşletmesinin daha fazla kar yapmasını isteyen bireyler de web uygulaması geliştirme hizmetinden yararlanmalıdır. Çünkü bu hizmet sayesinde müşterilerin beklentileri daha detaylı anlaşılmaktadır. Müşterilerin beklentilerini daha iyi analiz eden işletmeler de daha yüksek kar marjına ulaşacaktır. Bu alanın pek çok sektördeki işletmeye uygun olması önemli bir avantajdır.

Görüşme yapmak ister misiniz?

İşletmenizin en kritik sorunları ve fırsatları konusunda yardımcı oluyoruz. Birlikte kalıcı değişim ve sonuçlar almaya ne dersiniz?