Blog

Bizden son blog ve haberler

Tattoo Stüdyolarına Özel Web & Mobil Uygulama

Tattoo & Piercing stüdyolarına özel olarak hazırlanmış olan, kurum içerisindeki iletişimi sağlayan ve kolaylaştıran, web ve mobil uygulamadan oluşan bulut sistemidir. Bu sistem sayesinde şube, personel, aracı kişiler yönetilebilir. Ayrıca sistemde satış ve kasa işlemleri modülleri bulunmaktadır.

Daha Fazlası
C# ile Yüklenen Dosyayı Byte Array Yapmak

C# ile kodlama yapan herkes dosya yükleme işlemleri yapmıştır. Dosya yükleme işlemleri yaparken de her zaman birden fazla varyasyon gerçekleştiririz. İşte bu yazıda yüklenen dosyanın nasıl byte[] haline çevrileceğine bakacağız.

Daha Fazlası
C# ile Resim İşleme Fonksiyonları

C# ile birçok 3. parti pluginler ile resim boyutlandırma işlemleri yapılabiliyor. Peki herhangi bir plugin kullanmadan nasıl boyutlandırma yapılır? Bu işlemler biraz karmaşık gelebilir, bu yüzden de iş katmanında oluşturacağımız bir sınıf tüm işimizi görebilir. Şimdi bu sınıfı ve nasıl kullanacağımıza bakalım. 

Daha Fazlası
jQuery ile XML'den Veri Almak

Bu makalede sizlere JQuery ile XML'den nasıl veri çekilip kullanılacağını göstereceğiz. Konu gayet basit ve açık. Tabiki öncelikle JQuery, AJAX ve XML konusunda biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu yüzden bu konulara makaleye başlamadan önce bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Daha Fazlası
C# Smtp ile Email Yollamak

Simple Mail Transfer Protocol kelimelerini baş harflerinden oluşan Smtp, "Basit mail transfer(Gönderme) protokolü" dür. Giden posta sunucusu olarakta bilinen Smpt mail göndermek için kullanılır. Pop3 ve Imap protokolleriyse gelen posta sunucusu olarak kullanılmaktadır. Smtp posta sunucusu 3. parti yazılımlarla mail gönderirken işimize yarar.

Daha Fazlası

Görüşme yapmak ister misiniz?

İşletmenizin en kritik sorunları ve fırsatları konusunda yardımcı oluyoruz. Birlikte kalıcı değişim ve sonuçlar almaya ne dersiniz?